contact us

03-6124355

03-6124355 | 04-6860977 | 054-4518856

זמינים לכל שאלה.

facebook
 

נפילות ברחוב / נפילות בכביש / נפילות במדרכה

דרישת פיצוי מקסימלי, דעו את זכויותיכם ע"פ חוק.

עו"ד דוד ניר ייצוג נפגעי תאונות ברחוב ודרישת פיצוי מקסימלי.

כל אחד מאיתנו לפחות פעם בחייו מעד כתוצאה ממכשול ומפגע באמצע הדרך. לעיתים הצלחנו להימנע מנפילה ופגיעה ולעיתים נפלנו אך לא ידענו מה לעשות בנידון, למי לפנות והאם יש גורם אחראי לנפילתנו ולנזקים שנגרמו לנו.

בעניין זה  חשוב להבין כי אין לצפות מהעירייה לתחזק כל מרצפה וכל פינה בשטחיה הרבים,  ומדרכה וכביש לעולם לא יהיו כמשטח גיאומטרי. עם זאת, במידה ומדובר במפגע ברור שלא טופל ע"י הרשות כגון : בור במדרכה, מרצפה חסרה, מדרגות לקוית ולא תקניות, תאורה לא מספקת, מכסה ביוב בולט וכד' הרי שאז הרשות תחוייב לפצות את הנפגע בהתאם לנזקיו.

תביעה בגין נפילה ברחוב כתוצאה ממכשול ומפגע באמצע הדרך.

תביעות בגין נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מנפילה ברחוב הן עניין לא פשוט. לעיתים אותה הפציעה מותירה את הנפגע עם בעיות תפקודיות ונכות.
במשך שנים משרדנו ייצג מאות לקוחות עקב אירועי נפילה שאירועו להם ברשות הרבים. מתוך ניסיוננו הרב בתחום, למדנו כי בתי המשפט הביעו את דעתם בעניין אחריותה הברורה של הרשות וחובת הזהירות שקיימת באירועים מסוג זה, ומצאו לנכון לפצות את הנפגעים פעם אחר פעם. (ראה פסקי דין בדף הבית).

להלן מס' דוגמאות :

נפילות עקב עבודות תשתית

מידי יום מבוצעות עבודות תשתית ברחבי הערים והמועצות. למרות התועלת הברורה מעבודות אלה, הרי שלא פעם הן גורמות לפציעות חמורות של הולכי הרגל. בעניין זה פסקו בתי המשפט לא פעם כי על הרשות ועל הקבלן לדאוג לכסות כל בור או תעלה שיצרו ולהציב שלטי אזהרה, לגדר את המפגע ולאפשר מעבר חלופי ובטוח להולכי הרגל.
כמו כן לא פעם אנו נתקלים בסיפורי נפילה כתוצאה מהחלקה באולמות בין בשל רטיבות הרצפה או מדרגות בלתי תקינות ללא מעקה או פסים למניעת החלקה.

רשלנות הרשות בעת בניית מדרגות לא תקינות

רשלנות הרשות בעת בניית מדרגות לא תקינות הפזורות בשטחיה. כלל ברור הוא כי על הרשות לדאוג כי המדרגות המצויות בשטחה ובאחריותה נבנו בהתאם לדרישות תקנות התכנון והבניה, שיהיו בטוחות, נקיות ונטולות כל מפגע או מכשול.

מעבר לכך, בתי המשפט הכירו בפיצוי הנפגע גם במקרים בו נראה כי האשם התורם שלו גבוהה אך מנגד רשלנותה של הרשות באי ציות ברור לתקנות התכנון והבנייה וזאת במקרים בהם נפגעו התובעים בעת היתקלות בדלת זכוכית שקופה שלא היה עליה כל סימון.

פגיעה במהלך משחק ספורט

פגיעה במהלך משחק ספורט. נכון כי ספורט מטבעו מסכן את משתתפיו, אך בתי המשפט קבעו כי השחקן נוטל על עצמו את הסיכון הברור מהמשחק לדוגמה היתקלות בשחקן אחר. אך אין השחקן אחראי לכך שבעת הריצה תוך כדי משחק תיתקל רגלו במפגע כגון חריץ במגרש אספלט או אבן גדולה במגרש כדורגל, שאינם חלק מסיכונים הטבעיים של המשחק. לכן על הרשות חלה החובה לדאוג כי שטחים כגון אלו יהיו נטולי מפגעים.

להלן מס' המלצות למקרה שבו נפלתם כתוצאה ממפגע או ממכשול בדרך :

  • צלמו מייד את מקום המפגע ורשמו את הכתובת המדויקת בה אירעה נפילתכם.
  • במידה וישנם עדים לנפילה רשמו את פרטיהם.
  • פנו מיידית לבדיקה רפואית. בהזדמנות הראשונה יש לציין בפני הרופאים כיצד , מתי והיכן התרחשה הנפילה.
  • צלמו את מקום הפגיעה בגופכם.
  • שמרו את כל המסמכים הרפואיים, אישורי מחלה, חשבוניות, הוצאות נסיעה, הוצאות עבור רכישת תרופות ואביזרים.
  • רשמו מי מבני המשפחה סייע לכם בתקופת ההחלה ובאיזה היקף. במידה ונדרשתם לעזרת הזולת בתשלום – תעדו את הוצאותיכם.
  • במידה ונעדרתם ממקום העבודה נא וודאו כי יש בידיכם אישורי מחלה + אישור מעסיק על ימי ההיעדרות.

לאחר איסוף החומר הרלוונטי, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום.

זקוק לעזרה עם כל סוג של סוגיה משפטית? צור קשר עכשיו.

צור קשר סיוע מיידי

03-6124355


ידיעות אחרונות