contact us

03-6124355

03-6124355 | 04-6860977 | 054-4518856

זמינים לכל שאלה.

facebook

מה נעשה במידה וניקלע לתאונה בחו"ל ?

תאונות אשר גורמות לנו לנזקי גוף עשויות להתרחש בכל עת ואפילו בעת שהותו בחו"ל, בין אם במהלך חופשה משפחתית ובין אם במהלך נסיעת עסקים.

תאונה בחו"ל יכולה לקרות באופנים שונים: נפילות ברחוב, החלקות, תאונת דרכים, תאונת ספורט וכיו"ב. חשוב לדעת כי ייתכן והנפגע זכאי לפיצוי כספי בגין נזקי הגוף שנגרמו בתאונה ו/או בגין עלות הטיפולים בחו"ל ובארץ.

אם כן, נשאלת השאלה את מי ניתן לתבוע ומה עושים

במידה ונקלעים לתאונה בחו"ל ?

ישנם מס' גורמים אשר ניתן לתבוע בגין תאונה בחו"ל, והכל לפי נסיבות האירוע עצמו:

תביעה מכוח ביטוח נסיעות לחו"ל – במידה וטרם הנסיעה, הנפגע רכש ביטוח נסיעות לחו"ל, יוכל להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח אשר ביטחה את הנפגע בביטוח נסיעות לחו"ל. במקרה כזה, ניתן לקבל החזר כספי על כל הטיפולים הרפואיים שבוצעו בחו"ל, אולם בכדי לקבל

פיצויים עבור נזקי גוף שנגרמו, נדרשת פוליסת ביטוח מקיפה יותר, אשר כוללת כיסוי רחב על כל נזק גוף.

תביעה ישירה כנגד גורם בחו"ל – הגשת תביעה נזיקית כנגד הגורם הישיר שגרם לתאונה או האחראי לפיצוי בגין התאונה. למשל תביעה כנגד חברת ביטוח של רכב במדינה זרה או כנגד בבית המלון בו התרחשה הפגיעה, פארק שעשועים ואפילו בשטח הנמצא באחריותה של הרשות המקומית. אולם צריך לקחת בחשבון שתביעה כזו תתבצע בחו"ל והיא עלולה להימשך זמן רב, עלותה הכספית עשויה להיות גבוהה וייתכן כי תידרשו להתייצב לדיונים המשפטיים בחו"ל. זאת ועוד, יש לזכור כי על התביעה להיות מוגשת בהתאם לדין והחוק במדינה בה קרתה התאונה, אשר אינם בהכרח יהיו זהים לדין והחוק הישראלי.

תביעה כנגד הגורם האחראי או המארגן – היינו, תביעה כנגד הסוכנות או חברת הנסיעות שדרכה הוזמן הנופש. אופציה זו רלוונטית בעיקר למקרים בהם הנסיעה אורגנה על-ידי חברה ישראלית. יצוין כי מדובר בתביעה נזיקית, כאשר רשלנות מצד החברה הישראלית אשר מארגנ

ת את הטיול יכול להוות עילה להגשת תביעת פיצויים. יש לזכור כי בכדי שתביעה כזו תעמוד, יש צורך בהוכחת רשלנות, נזק וקשר סיבתי.

אם כן, מה נעשה במידה וניקלע לתאונה בחו"ל ?

 

ראשית, תעדו את מקום התאונה ואת הנזק. צלמו את מקום התאונה, את הנזק גוף שלכם מיד לאחר התאונה וכן תדאגו לבקש פרטים של עדים לתאונה.
מיד לאחר מכן מומלץ לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי. חשוב לקבל טיפול רפואי מתאים ומומלץ לציין את כל עובדות המקרה ולבדוק כי הרופאים אכן מתעדים את כל הנאמר על-ידכם וכי הם מביאים לכם עותק מודפס.

שימו לב כי הנכם שומרים את כל המסמכים הרפואיים וכן את הקבלות וההוצאות שהוצאתם בעקבות התאונה (רכישת תרופות ועזרים רפואיים, פנייה לקבלת ייעוץ רפואי, נסיעות לטיפולים, חנייה, פיזיותרפיה, צילומים, כלכלה מיוחדת וכיו"ב).

לאחר חזרתכם לארץ, פנו מיד לקופת החולים שלכם להמשך טיפול ומעקב, גם אם נראה כי כאביכם חלפו או יחלפו במהרה.
בשלב האחרון, פנו לעו"ד המתמחה בתחום נזקי הגוף, אשר יבחן את נסיבות האירוע ואת החומר לפניו וידריך אתכם לעבר מסלול התביעה הרלוונטי עבורכם וימשיך אתכם טיפול עד לקבלת הפיצוי המבוקש.

במהלך השנים משרדנו טיפל בעשרות תביעות נזיקין ותביעות פוליסות ביטוח, כך שאנו בעלי ניסיון רב בכל הקשור לניהול משא ומתן עם חברות ביטוח וגורמים רלוונטיים אחרים, כמו גם בהליך המשפטי עצמו – החל מאסיפת החומרים ועד לקבלת הפיצוי המבוקש.

 

לתיאום פגישה במשרדנו התקשרו 03-6124355

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.