contact us

03-6124355

03-6124355 | 04-6860977 | 052-3422990

זמינים לכל שאלה.

facebook
 

עורך דין תעבורה

דרישת פיצוי מקסימלי, דעו את זכויותיכם ע"פ חוק.

עו"ד דוד ניר ייצוג נאשמי תעבורה בדרכים.

משרדנו אשר מתמחה בתחום הנזיקין, עוסק גם בתחום התעבורה, אשר לעיתים מהווה חלק בלתי נפרד מתחום תאונות הדרכים.
כאשר אנו מדברים על תעבורה, הכוונה היא לכל העבירות המנויות בפקודת התעבורה לרבות : נהיגה בשכרות ,עבירות מהירות, נהיגה ללא רישיון, ללא ביטוח או ללא רישיון רכב, , עקיפות מסוכנות, הפרעה לתנועה, שימוש בטלפון נייד, עבירות נהג חדש וכד'

דיני תעבורה

אחת העבירות הנפוצות היא עבירת הנהיגה בשכרות או בהשפעת סמים – בהתאם לדין הקיים קיים איסור על נהיגה תחת השפעת אלכוהול כאשר הכמות המותרת היא 290 מיקרוגרם אלכוהול בדם, או במילים פשוטות לא מעבר לכוס יין, כוס בירה קטנה וכד'.
חשוב לציין כי מעבר לכמות המותרת , החוק מבדיל בין סוגים שונים של נהגים, כאשר החוק מגדיל זאת כ- "קבוצות סיכון". כך נהג חדש, נהג שגילו פחות מ – 24 שנים , נהג ברכב ציבורי ונהג ברכב  מסחרי ו/או כבד, ייחשבו כ – "שיכורים" גם כאשר כמות האלכוהול שתתגלה בגופם תהיה נמוכה ב 50 מיקרוגרם.
כמות האלכוהול נבדקת ע"י מכשיר שנקרא ינשוף, כאשר הנהג מתבקש לנשוף לתוכו על מנת שזה יזהה את כמות האלכוהול שצרך.
חשוב לציין כי החוק אמנם מאפשר לנהג לסרב לבצע בדיקת ינשוף, אך זו תהא טעות חמורה מצידו של הנהג לנקוט בצעד כזה ואסביר מדוע. בהתאם חוק קיימת חזקה כי אדם שסירב לבצע בדיקת ינשוף ייחשב כנהג שיכור. זאת אומרת אם בפועל לא צרכתם אלכוהול, אך מסיבות של התחכמות שבחרתם לסרב לבדיקת הינשוף, החזקה היא שהנכם "שיכורים".
העונש על נהיגה בשכרות לפי החוק, הוא פסילת רישיון נהיגה לתקופת מינימום של שנתיים.
עם זאת, כאשר מדובר בכמות אלכוהול נמוכה יחסית, שאינה חורגת בהרבה מזו המותרת, הרי שרוב לשכות התנועה בארץ ינסו לבוא לקראת עובר העבירה.
לכן קיימת חשיבות גדולה לא לנסות את מזלכם לבד אלא להסתייע בעורך דין שמתמחה בתחום, אשר מכיר את הנפשות הפועלות את והדקויות שבתחום.

נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת – לפי תקנות התעבורה, העונשים מתחלקים בהתאם לחומרת העבירה. כאשר העונשים מתחלקים בין קנס של 250 ₪ ללא נקודות לבין זימון למשפט ו- 10 נקודות.
מהירות מופרזת נמדדת באמצעות מכשירים שונים שנמצאים בשירות המשטרה, כאשר על מנת שהבדיקה תהיה תקפה, עליה לעמוד במס' תנאים, אשר במידה ואינם מתקיימים ניתן לטעון לפסילת המדידה והדו"ח שניתן על כל המשתמע מכך.
לכן גם בנושא זה, חשוב לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום על מנת למצות את מלוא האפשרויות העומדות לרשותכם.

להלן מס' דוגמאות לעבירות תעבורה נפוצות :

חציית צומת באור אדום : אומנם לא מדובר בעבירה חמורה, חשוב לזכור כי עבירה זו כוללת קנס ונקודות. כאשר מס' הנקודות המירבי בחוק לעבירה בודדת הינו 10 נקודות !
נהיגה ללא רשיון תקף : העונש בגין כך נא בין קנס של 250 ₪ לבין פסילת רישיון נהיגה זמני.
שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה : בפסק דין שניתן ע"י ביהמ"ש העליון בתיק רע"פ 4534/99 יהודה זינגר נ' מדינת ישראל נקבע כי דיבור בטלפון נייד בזמן נהיגה תוך כדי החזקת הטלפון בין הכתף לראש הינו אסור משום שהחוק מתיר שימוש בטלפון בזמן נהיגה רק באמצעות התקן של דיבורית.
לגבי השימוש באוזניה : בפסק דין שניתן ע"י בית משפט לתעבורה בתל-אביב בתיק מס' 34533/02 מדינת ישראל נ' גלעד וכן בפסק דיו שניתן ע"י בית משפט לתעבורה בירושלים בתיק מס' 14226/04 מדינת ישראל נ' אסולין נקבע כי שימוש באוזנייה במהלך נהיגה מותר ואיננו מהווה עבירה לפי סעיף 28 (ב) לתקנות התעבורה.

בגלל הקשר הישיר הקיים לעיתים בין תאונות הדרכים לבין עבירות תעבורה, משרדנו עוסק בתחום זה מיום הקמתו. אין ספק כי עם השנים רכשנו את הניסיון והידע הדרוש על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר !

לתיאום פגישה במשרדנו התקשרו 03-6124355

להלן קישורים מומלצים :

משטרת ישראל – אגף התנועה

משרד התחבורה

מדינת ישראל – הרשות השופטת

צור קשר סיוע מיידי

03-6124355


ידיעות אחרונות