contact us

03-6124355

03-6124355 | 04-6860977 | 052-3422990

זמינים לכל שאלה.

facebook

רשלנות רפואית בניתוח מתיחת פנים

 

רשלנות רפואית במהלך ניתוח מתיחת פנים

משרד עורכי דין דוד ניר טיפל בעבר ומטפל גם היום במספר רב של מקרי רשלנות רפואית בתחום האסתטיקה. בעידן בו היופי החיצוני מעסיק נשים וגברים כאחד על בסיס יום יומי ותופס מקום נכבד בחיינו, הופכים הניתוחים הפלסטיים לפעולות שכיחות כבר מגיל יחסית צעיר.

הרצון הטבעי של כולנו להיראות צעירים ויפים מניע אנשים רבים לפנות לפתרון של ניתוח מתיחת פנים. בעצם מדובר בניתוח הכי מבוקש, יותר ממה שהיינו מצפים, והרי מי מאתנו יוכל להגיד לא להבטחה לעור פנים צעיר ורענן.

אך לצערנו לא תמיד מדובר בפתרון קסם נטול כאבים וסיבוכים, כפי שמספרים לנו לפני הניתוח. בסופו של יום מדובר בניתוח ! בהתערבות ממשית בגופו של המטופל.

בשנים האחרונות אנו עדים לאירועי רשלנות רפואית רבים בתחום זה. מטופלים אשר נותרו לאחר הניתוח עם צלקות בולטות, פנים לא סימטריות, פיגמנטציה ועוד.

אירועים אלה מתרחשים כאשר הרופא המטפל לא עורך את בדיקותיו ומתרשל בתפקידו לפני הניתוח, במהלכו ולאחריו.

נסביר: לפני הניתוח על הרופא המטפל חלה החובה למסור למטופל את כל המידע הרלוונטי לניתוח ולפרוש בפניו את כל הסיכונים האפשריים וסיכויי הצלחה של מתיחת פנים.

הרופא מחויב לערוך בדיקות התאמה לטיפול, כאשר לא כל מטופל יוכל לעבור את הניתוח בהצלחה וללא סיכון ממשי לבריאותו.

דוגמה לכך היא תביעתה של מטופלת שביקשה לעבור ניתוח מתיחת פנים הכולל הרמת עפעפיים ופילינג בלייזר. לצערה לא רק שפניה לא קיבלו מראה צעיר ורענן כמובטח , הרי שהיא נותרה על צלקות מכערות בפניה וכתמי פיגמנטציה. לאחר שבית המשפט בחן את נסיבות התיק, נקבע כי הניתוח אומנם בוצע במקצועיות ולא ברשלנות, אך הרופא התרשל בשלב שטרם הטיפול , כאשר התעלם ממוצאה העדתי של המטופלת.

הרפואה מכירה בכך שלמוצא העדתי יש משמעות ישירה על סוג העור של המטופל ! כך בעלי גוון עור כהה או מטופלים ממוצא מזרחי , עלולים לסבול מסיכונים מעבר לרגיל. בסופו של יום כתוצאה מרשלנות זו, גם אם "קלה" מצד הרופא, הרי שלתובעת נגרם נזק קשה ובלתי הפיך ובגינו הנ"ל קיבלה פיצוי בסך של 400,000 ₪.

לסיכום, יש להדגיש כי ניתוחים פלסטיים, הם טיפולים פולשניים העלולים לגרום לנזקים קשים ובלתי הפיכים, במידה ונעשים ע"י רופאים לא מקצועיים. לכן מומלץ לעשות בדיקות מקדימות ביחס למקום בו הנכם עתידים לעבור את הניתוח. כמו כן יש לשאול את הרופא את כל השאלות הנדרשות טרם הניתוח וכבר בפגישת הייעוץ. אל תתביישו לשאול מה הם הסיכונים הכרוכים בניתוח, מה הם אחוזי ההצלחה או הכישלון שבטיפול ובמה הם תלויים. אל תשכחו לשאול האם – אתם – מתאימים לניתוח המוצע, האם הניתוח מתאים לעורכם, לגילכם, למצב הבריאותי שלכם וכד'.

אך במידה ולצערכם נתקלתם בטיפול לא מקצועי ורשלני, אשר הותיר אתכם עם נזק גוף, תדעו כי החוק ובתי המשפט מכירים במתן פיצוי בגין נזקים אלו, וכל שנותר לעשות הוא לאסוף את כל המסמכים הרפואיים, מסמכי הסכמה לניתוח וכל המסמכים הרלוונטיים לטיפול הרשלני ולפנות לעו"ד שמתמחה בתחום על מנת שיוכל לתת לכם מענה ושירות מקצועי

תביעות רשלנות רפואית מסוג זה מורכבות ודורשות ידע וניסיון משפטי ורפואי, על כן מומלץ לפנות למשרד עורך דין נזקי גוף המנוסה המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית .

 

לתיאום פגישה במשרדנו התקשרו 03-6124355

להלן קישורים חשובים  בנושא :

משרד הבריאות

מדינת ישראל – הרשות השופטת

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.