contact us

03-6124355

03-6124355 | 04-6860977 | 052-3422990

זמינים לכל שאלה.

facebook
 

ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים

דרישת פיצוי מקסימלי, דעו את זכויותיכם ע"פ חוק.

עו"ד דוד ניר ייצוג נפגעי ניתוח פלסטי ו/או קוסמטי דרישת פיצוי מקסימלי.

משרד עורכי דין דוד ניר מטפל במספר רב של מקרי רשלנות רפואית בנושא הניתוח פלסטי והקוסמטי, אנו עומדים לרשותכם בכדי לסייע לכם לדרוש פיצוי מקסימלי המגיע לכם ע"פ חוק, על נזק שנגרם לכם עקב רשלנות רפואית בניתוח.

הגדרת טיפולים קוסמטיים וניתוחים פלסטיים

בעידן בו היופי החיצוני מעסיק נשים וגברים כאחד על בסיס יום יומי ותופס מקום נכבד בחיינו, הופכים הניתוחים הפלסטיים והטיפולים הקוסמטיים לפעולות שכיחות שהולכות ותופסות תאוצה.

"ניתוחים פלסטיים", "טיפולים קוסמטיים", "טיפולי יופי", כל אלה הן הגדרות ושמות נרדפים לטיפולים שכמעט כל אישה ואיש עברו או יעברו בחייהם. הטיפולים הללו מטרתם לשפר את המראה החיצוני שלנו, הם "פתרון הקסם" לאותו הבחור שסובל משיעור יתר בכתפיו שמעיב על חופשת הקיץ שלו בים, הם הפתרון המהיר לאותה בטן עקשנית שלא מצליחים להוריד בחדר הכושר ושיש להעלימה מהר ככל האפשר לפני אירוע חשוב שמתקרב , הם אלו שאמורים לשמח אותנו בתוצאותיהם, להעלות לנו את הביטחון העצמי ולהפוך אותנו ליותר יפים.

ניתוחים פלסטיים כושלים

לצערנו לא תמיד מדובר בפתרון קסם נטול כאבים וסיבוכים לכאורה , כפי שמספרים לנו לפני החתימה על חוזה ההתקשרות במרפאות ובמכונים השונים . בסופו של יום מדובר בהתערבות ממשית בגופו של המטופל ע"י רופא או מטפל, בין אם בהליכים ניתוחיים או טיפולים אשר נעשים באמצעות חומרים ומכשירים בגופו של המטופל ע"י רופא או מטפל ובכל אלו במידה ואינם מצויים בידיים מקצועיות ומיומנות נוצרים סיכונים שתוצאותיהם עלולות להיות הרסניות .

לדוגמה, אחד המקרים השכיחים ביותר בתחום הרשלנות הרפואית הקוסמטית, הוא רשלנות בעת הליך הסרת שיער בלייזר.
תביעות רבות הוגשו לבתי המשפט בשנים האחרונות בגין רשלנות רפואית בעקבות טיפולים להסרת שיער, איפור קבוע, טיפולי פילינג וכד' בהם נותרו המטופלים עם צלקות, שיעור יתר, כוויות, כתמים וכד' כאשר לא רק שהטיפולים הללו לא הביאו לתוצאות שהובטחו להם, אלא אף גרמו לגופם של המטופלים ולכיסם לנזק ממשי.

ביהמ"ש נתן את דעתו במקרים אלו כאשר קבע שיש לפצות את הנפגע אשר כל שביקש הוא להיטיב את מראה פניו או גופו ולצערו זכה לקבל טיפול רשלני שגרם לו לנזקים. הדברים יפים גם לכל ניתוחי הפלסטיקה הנוספים המוצעים ללקוחות ניתוחי אף, השתלת חזה, שאיבת שומן , מתיחת פנים , הזרקת בוטוקס ועוד. (ראה פסקי דין בעמוד הבית).
חשוב להבין כי לא כל טיפול אשר בסיומו נותרנו לא מרוצים מקים לנו עילת תביעה בנזיקין בגין רשלנות רפואית. כאשר אנו מדברים על קטגוריה זו, מדובר לעיתים ברשלנות רפואית שגרמה לנזק גוף (כוויה, צלקת, טשטוש בראייה, שיעור יתר וכד') או לעיתים אי קבלת הסכמה מדעת לביצוע הפרוצדורה  (כאשר המטופל אינו מקבל הסבר מפורט וברור לטיפול שאותו עתיד לעבור, אותו מידע שנחוץ לו על מנת לקבל החלטה מושכלת האם להסכים לטיפול או לא).
במידה ולמטופל אכן נגרם נזק ממשי, ביהמ"ש ישאל האם התנהלותו של הרופא / מטפל חרגה או סטתה מהתנהגות שיש לצפות מרופא או מטפל סביר. רכיב זה יבחן את התנהגותו של הרופא / מטפל טרם הטיפול, במהלכו ולאחריה ובהתאם לכך יקבע בית המשפט האם אכן

הייתה רשלנות רפואית בביצוע הטיפול , לאיזה נזק גרם אותו טיפול רשלני ומה יהא גובה הפיצוי הכספי שיינתן לניזוק.
במידה ומדובר באי קבלת הסכמה מדעת, אז קמות לניזוק עילות כגון תקיפה, עילות חוזיות : הטעייה, חוסר תום לב וכו'.

זה המקום לציין כי חוק זכויות החולה והפסיקה האחרונה מחייב את הרופא והמטפל (קוסמטיקאית) כאחד ! למסור למטופל את כל המידע הדרוש לו, באורח סביר, על מנת שזה יוכל לקבל החלטה מושכלת ביחס לטיפול אותו עתיד לעבור, כאשר הרופא או המטפל לא יוצא ידי חובתו בעצם החתמת המטופל על טופס הסכמה מדעת לביצוע הפרוצדורה בלבד !

לסיכום, יש להדגיש כי טיפולים קוסמטיים וניתוחים פלסטיים, הם טיפולים פולשניים או טיפולים שמבוצעים ע"י מכשירים או חומרים שעלולים להיות מסוכנים במידה ומצויים בידיים לא מקצועיות. לכן מומלץ לעשות בדיקות מקדימות ביחס למקום בו הנכם עתידים לעבור את הטיפול. כמו כן יש לקרוא היטב את החוזה טרם החתימה ולשאול את כל השאלות הנדרשות בפגישת הייעוץ. הקפידו לשאול את הנציג מי יהיה המטפל שלכם, מה הוא תחום מומחיותו, וותק, היכן רכש את השכלתו. אל תתביישו לשאול מה הם הסיכונים הכרוכים בטיפול, מה הם אחוזי ההצלחה או הכישלון שבטיפול ובמה הם תלויים. אל תשכחו לשאול האם – אתם – מתאימים לטיפול המוצע, האם הטיפול מתאים לעורכם, לגילכם, למצב הבריאותי שלכם וכד'.

אך במידה ולצערכם נתקלתם בטיפול לא מקצועי ורשלני, אשר הותיר אתכם עם נזק גוף, תדעו כי החוק ובתי המשפט מכירים במתן פיצוי בגין נזקים אלו, וכל שנותר לעשות הוא לאסוף את כל המסמכים הרפואיים, חוזה ההתקשרות וכל המסמכים הרלוונטיים לטיפול הרשלני ולפנות לעו"ד שמתמחה בתחום על מנת שיוכל לתת לכם מענה ושירות מקצועי.

 

לתיאום פגישה במשרדנו התקשרו 03-6124355

להלן קישורים חשובים  בנושא :

משרד הבריאות

מדינת ישראל – הרשות השופטת

צור קשר סיוע מיידי

03-6124355


ידיעות אחרונות